BIM CAVE

BIM CAVE


Winvic  در یک مورد کاملاً واضح است: BIM را جدی می گیرد. Tim Reeve مدیر فنی این شرکت می گوید: “این یک حیله نیست بلکه باید ارزش مناسبی را به همراه آورد.”

رویکرد قاطع این شرکت به فناوری در مرکز جدید خود برای ساخت و ساز نوآورانه ، در مجاورت دفتر مرکزی شرکت Northampton واقع شده است.

Construction News از مرکز نوآوری Winvic  بازدید کرده تا ببیند چگونه BIM را تبلیغ می کند و به ورود فناوری به سایت ساخت و ساز کمک می کند.

جعبه مقوا

ویژگی اصلی این مرکز BIM CAVE Winvic (محیط مجازی به کمک رایانه) است که توسط مشتریانی از جمله زنجیره سوپر مارکت Lidl مورد استفاده قرار می گیرد.

CAVE از واقعیت مجازی استفاده می کند تا به مشتری اجازه دهد تا در پروژه های خود غوطه ور شود و فرصتی برای دستیابی به چشم انداز 360 درجه از توسعه آینده فراهم می کند.

در نگاه اول ، BIM CAVE بی حد و حصر است ، در گوشه ای از و درون یک جعبه مقوایی قرمز قرار می گیرد.

آقای ریو توضیح می دهد: “ایده این است كه می توانیم آن را برچیده و به مدارس و نمایشگاه ها برسانیم.”

CAVE با هدست VR تنظیم شده است و به کاربر این امکان را می دهد تا از پروژه پیاده روی 4D شان استفاده کند (به دلیل نرم افزاری که به صورت تصویری بصورت گام به گام برای هر مؤلفه مختلف ارائه می دهد ، به عنوان 4D تعریف شده است) ، همچنین از یک صفحه نمایش 125 اینچی و کنترل کننده کنسول برای آنهایی که ترجیح می دهند نمای تخت را مشاهده کنند بهره می برد.

مدل BIM بر اساس تمرکز جلسه تیم طراحی و تخصص کاربر در دو قالب وجود دارد.

آقای ریو می گوید: “ما یک حالت معماری را تجربه کرده ایم که کارها را بصورت تکمیل یافته نشان می دهد، و سپس یک حالت وجود دارد که تمام خدمات را بالا می برد تا بتوانید صعود را از بین سقف متوقف کنید و تمام لوله ها و سیمهای برقی را ببینید.”

جابجایی بین این دو ، مشتری را از شر حجم بالای اطلاعات نجات می دهد.

مدیر ارشد طراحی Winvic و مدیر ارشد BIM Arun Thaneja می گوید : “معمار می تواند بررسی کند که از عناصر خود راضی است و سپس دیگران می توانند M&E را بررسی کنند و از سقف عبور کنند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ درگیری یا هر چیزی در سقف وجود ندارد.”

بروزرسانی BIM در تایم ناهار

آقای ریو به ساخت و ساز نیوز می گوید که او می خواست ” در مرکز نوآوری محیطی را ایجاد کند که مشتری ها را در آن وارد کنیم و به آنها کمک کنیم تا [پروژه خود] بیشتر تجسم کنند.”

این از مناقصه قرارداد شروع می شود که به Winvic اجازه می دهد تا روی قراردادش تحت یک ارائه مجازی متحرک تمرکز کند بطوریکه که مشتری را از طریق همین برنامه ها و لجستیک های ساختمان می گیرد.

“این نشان می دهد که ما درباره زمانبندی ها فکر کرده ایم – چگونگی خط ارتباط کارها – و نیازهای مشتری را درک کرده ایم.”

در طول دوره طراحی ، مشتری و پیمانکار با هم کار می کنند تا جلسات قبل طراحی پروژه تکرار شود.

The BIM CAVE
The BIM CAVE

اطراف CAVE سه اتاق برای پذیرایی از این جلسات قدم زنی سریع است. وینویچ می گوید که این کار در مقایسه با طراحی های 2D فقط در نیمی از زمان انجام می شود. تغییرات در نقاشی های 2 بعدی می تواند تا یک ماه طول بکشد. “

در جلسات طراحی صبحگاهی ، تغییرات روی صفحه نمایش هوشمند ، رایانه یا لپ تاپ 86 اینچی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

آقای Thanaja توضیح می دهد که وقتی که مشتریان برای نهار استراحت می کنند تغییرات به سرعت اعمال می شوند. وینویچ این تغییرات را در مدل BIM بارگذاری می کند که بعد از ظهر برای مشتریان آماده بررسی باشد.

ردپاهای کد QR

به طور کلی، وینویچ پس از اتمام ساخت و ساز دفترچه های نگهداری الکترونیکی را به مشتری منتقل می کند که می تواند در طول چرخه حیات ساختمان مورد استفاده قرار گیرد.

آقای Thaneja می گوید: “شما این کار را به جای 28 پرونده lever arc ارائه می دهید.”

BIM CAVE
BIM CAVE

علاوه بر این ، وینویچ ردپاهای QR را به برنامه های کارخانه الکترونیکی 2D خود اضافه کرده است. ردپاها با کدهای QR خاص در برنامه ها مطابقت دارند و می توان از طریق تلفن اسکن کرد ، که در این صورت نمای مفصل 360 درجه ای از منطقه از جایی که ردپاها در آن قرار دارند ایجاد می کند.

“برای تیم های سایت ، اگر آنها نمی توانند Wi-Fi دریافت کنند و در تلاشند تا بدانند که باید به کجا بروند ، ما این پاهای کوچک را قرار می دهیم ، و این باعث می شود تا کاربران جایی که پا در اتاق کارخانه ایستاده است ، قرار دهند.

“آنها می توانند کد QR را اسکن کرده و به آنچه که مد نظرشان است .”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.