BIM در بهداشت و درمان

BIM در بهداشت و درمان


از آنجا که پروژه های بهداشت و درمان از نظر اندازه و پیچیدگی رشد می کنند ، مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) مزایای قابل توجهی را برای این منظور ارائه می دهد. BIM باعث افزایش راندمان طراحی و ساخت و ساز می شود ، امکان تجسم زمان واقعی یرای همه ذینفعان فراهم می آورد ، هزینه ها و زمانبندی برنامه ها برنامه ها را کاهش داده و کیفیت پروژه را بهبود می بخشد.

تشریح استفاده از BIM در بهداشت و درمان

در طراحی امکانات برای بهداشت و درمان ، ما استفاده از فناوری BIM را برای طراحی مشارکتی ساختمانها و عناصر زیربنایی توسعه داده ایم. برای هر پروژه ، کلیه نیازهای کاربر و مشخصات فنی را در یک پایگاه داده متصل به ابزارهای مختلف CAD برای طراحی ، تشخیص برخورد و کنترل کیفیت وارد می کنیم. اینها به یک مدل رایانه ای سه بعدی واحد متصل شده و در بین ذینفعان اعم از معماران و تیم طراحی مهندسی ، پیمانکاران ساختمان ، ارائه دهنده خدمات درمانی و کارمندان پزشکی به اشتراک گذاشته می شوند.

با پیشرفت برنامه های ساخت و ساز و طراحی ، BIM باعث می شود تا تداخلات قبل از بروز مشکل در محل ساخت و ساز شناسایی و برطرف شوند و این امکان را به تیم می دهد که گزینه های دیگر را تجزیه و تحلیل کنند ، مسائل را شناسایی کرده و مشکلات را قبل از وقوع در دنیای واقعی حل کنند. این کار دوباره کاری را به حداقل می رساند ، ریسک را به میزان زیادی کاهش می دهد و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

در طول ساخت و ساز ، BIM به پیمانکار اجازه می دهد تا برنامه ریزی ساخت و ساز را مرتب تنظیم کند ، لیست ها و مقادیر مواد را تهیه کند ، برنامه های تحویل مواد و تدارکات را تعیین کند و سریعتر به تغییرات طراحی یا مشکلات سایت پاسخ دهد.

مدیریت پیچیدگی های طراحی بهداشت و درمان

پروژه های بهداشت و درمان با پیچیدگی آنها مشخص می شوند و در بیمارستان دانشگاه ملکه الیزابت در گلاسکو ما از تمام توان BIM برای مقابله با جنبه های مختلف پروژه ، برقراری ارتباط با طراحی ، تشخیص مشکلات و تجزیه و تحلیل انعطاف پذیری آینده ساختمان ها استفاده کردیم. تیم های فنی ما برای تجسم طرح ها ، مدیریت تغییر ، تعیین کمیت و تهیه مواد و تولید خطوط زمانی پروژه ، یک مدل داده غنی از توسعه ایجاد کرده اند.

استفاده گسترده از BIM در بهداشت و درمان به عنوان برجسته در نمونه بیمارستان کودکان ملکه سیلویا در گوتنبرگ ضروری است ، زیرا این بیمارستان 1300 اتاق دارد که از این تعداد 200 اتاق استاندارد هستند و ما را قادر می سازد 450 سیستم مختلف را از جمله روشنایی ، تجهیزات اشعه ایکس ، برق و تهویه و تدارکات پیچیده پروژه را پیگیری کنیم.

BIM همچنین در طراحی فضاهای چالش برانگیز مانند اتاق های عمل با وسایل فنی و کاربردی فراوانشان و نیازمندی های کارایی بالا بسیار سودمند است. به عنوان مثال ، یک اتاق عمل ممکن است 150 پریز برق داشته باشد تا برای سیستم های مخصوص فیلتر هوا و نیازهای گرمایش و سرمایش سریع فضا استفاده کند.

BIM در بهداشت و درمان

مزایای تصویرسازی

ما از نزدیک با مقامات بهداشتی و کارمندان درمان همکاری می کنیم و به آنها کمک می کنیم تا طرحها را با استفاده از سیر در مدلهای سه بعدی بصری درک کنند تا چگونگی تحقق ویژگی های معماری ، مواد و چیدمان ها را ببینند. به عنوان نمونه ، این می تواند پرستاران را قادر به تصویربرداری از خطوط بینایی در بخش ها کند ، یا به تکنسین های پزشکی اجازه دهد تأثیر تجهیزات موقعیت یابی مانند اسکنر MRI را در طراحی کلی و عملکرد اتاق ارزیابی کنند. ما همچنین می توانیم سناریوهایی مانند عملکرد سیستم تهویه اضطراری را اجرا کنیم یا از حرکت خورشید برای کمک به انجام مطالعات نور روز استفاده کنیم.

پیشگامی BIM برای مرحله عملیاتی

BIM در بهداشت و درمان اکنون برای استفاده پس از ساخت و ساز در چرخه عمر یک تاسیسات توسعه داده شده است. بیمارستان کودکان ملکه سیلویا یکی از اولین پروژه هایی است که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی قادر به مدیریت ، برنامه ریزی و پیگیری نگهداری مداوم از تجهیزات خود با استفاده از BIM خواهند بود ، و ما با مدیران بیمارستان همکاری می کنیم تا اطلاعات پروژه را در مرحله عملیاتی گسترش دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *